Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Подорож до Асканії - спілкування з природою

… Її називають перлиною Таврії, та відвідавши її ми зрозуміли: це – перлина України. Мова йде про біосферний заповідник «Асканія Нова». Цей цілинний степ – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг, має надзвичайно велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність.

Саме з метою зрозуміти це, за ініціативи нашого незмінного мецената Анатолія Дрозда, делегація посадових осіб місцевого самоврядування відвідала заповідник.

Заповідник був заснований у 1898 році Фрідріхом Фальц-Фейном на його власному куточку землі. Саме він заклав дендропарк і зоопарк на цій території. Сьогодні територія біосферного заповідника складає понад 11 тис.га (у порівнянні -  це територія 11 Тиврівських районів)

Заповідник найбільший у Європі, тут можна знайти 478 різновидів рослин, 13 з яких занесені до «Червоної книги України», побачити 18 видів ссавців і 270 птахів. Розуміючи його унікальність у 2007 році «Асканію Нову» визнано одним із 7 чудес України в номінації «Природні».

«Чудо» цього заповідника беззаперечне навіть тим, що у наш час на всій території держави не знайти такого цілинного куточка такого надзвичайно великого розміру! У відкритому степу серед первозданної природи живуть стада оленів, сайгаків, ослів, зебрів, буйволів та інших. Усе це безсумнівно викликало захоплення членів делегації. Зовсім не вперті ослики їли з руки, а величезні бізони залюбки фотографувались з нами. Звірі дружно зустрічали людей, лише сайгаки бігли навтіки. Спілкування з природою внесло надзвичайно позитивний настрій у поїздку.

Завжди знайомство з чимось новим заволодіває нашою увагою. Так і у цьому випадку. Тому аналізуючи побачене, кожен з посадових осіб не лише пройнявся духом патріотизму, а й зрозумів, що збереження навколишнього природного середовища є однією з першочергових завдань органів влади на місцях «Зберегти сьогодні і навчити берегти завтра», - з цим завданням кожен повертався у робочі будні.

 

Всі новини