Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Співпраця органів місцевого самоврядування і державних інституцій у наданні правової допомоги населенню

      Про співпрацю органів місцевого самоврядування і державних інституцій у наданні правової допомоги мешканцям територіальних громад говорили 2 листопада 2017 року у Вінницькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ. Йшлося, зокрема, про взаємодію у розробленні, прийнятті та реалізації програм надання безоплатної правової допомоги. Також були представлені методичні рекомендації щодо розробки та реалізації таких програм.

            На заході зібралися представники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вінницької та Житомирської областей, управління «Одеська міжрегіональна ресурсно-комунікаційна платформа» Координаційного центру з надання правової допомоги, органів місцевого самоврядування та громадських організацій Вінниччини і Житомирщини. Він проведений за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

            Як зазначила директорРегіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області Марина Лукіянова, дана презентація спрямована на залучення представників системи БВПД, органів місцевого самоврядування та громадських організацій до конструктивного діалогу з подальшою розробкою програм надання безоплатної правової допомоги громадянам.

            Директор Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській областіОлександр Гербеда розповів учасникам заходу, чому саме програма надання безоплатної правової дороги є ефективним шляхом вирішення проблем та задоволення правових потреб кожного з громадян і громади в цілому.

            На початку заходу начальник методичного відділу управління «Одеська міжрегіональна ресурсно-комунікаційна платформа» Координаційного центру з надання правової допомоги Анастасія Арцимович провела відкриту дискусію з учасниками заходу на тему: «Як відповісти на правові потреби територіальної громади: Для чого? Для кого? Яким чином?».

            Інтегратор Козятинського місцевого центру Марина Кобернюк, в.о. директора Бердичівського місцевого центру Андрій Архіпов та начальник Могилів-Подільського бюро правової допомоги Петро Ласкус презентували програми надання правової допомоги, які успішно діють у районах, та висвітлили результати їх впровадження.

            Кандидат історичних наук, доцент кафедри права Вінницького торговельно-економічного інституту Оксана Слободиська говорила про актуальність досліджень правових потреб громад, проблеми та перешкоди під час проведення досліджень.

            Заступник директора Вінницького місцевого центру Наталя Смішна, яка є одною із розробників методичних рекомендацій «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування», провела презентацію посібника. Посібник містить детальну на сьогодні інформацію про те, яким чином розробити таку програму, як правильно сформулювати її мету та заходи, а також як відповісти на правові потреби громади за допомогою реалізації програми.

        Начальник інформаційно-аналітичного відділу управління «Одеська міжрегіональна ресурсно-комунікаційна платформа» Координаційного центру з надання правової допомоги Наталя Мітрофанова виступила з презентацією досвіду місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Одеського регіону із залучення додаткових ресурсів для розвитку територіальних громад.

            Учасники заходу жваво дискутували та задавали питання щодо практичного досвіду виявлення та дослідження проблем, пошуку партнерів та обрання дієвого способу вирішення конкретних правових проблем громад.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Всі новини