Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Повертаючись до Леонтовича і Шершнів...

Знову і знову на слуху у центральних телеівізійних каналів України питання реконструкції будівлі у с.Шершні, де, за чутками, проживав в дитинстві наш земляк, талановитий композитор, автор "Щедрика" Микола Леонтович. Сьогодні у районі працювала телевізійна служба новин ТРК "Україна", журналіст Олексій Керман мав можливість задати питання голові районної ради Ярославу Красовському.

"Дійсно, сьогодні громадська ініціатива щодо відродження та реставрації, так званої, будівлі Леонтовича в Шершнях надзвичайно помітна. - наголосив Ярослав Красовський. -  Ми завжди прислухалися і прислухаємося до думки жителів наших громад, саме тому я звернувся до Шершнівського сільського голови Наталії Михайлової про узаконення даного будинку, аби потім можна було б здійснити експертну оцінку приміщення та відповідні роботи по реконструкції обєкту. Проте разом з цим, мене, як історика, турбує історична правда. Згідно мого розпорядження ще з вересня місяця в районі працює краєзнавчо - розвідувальна комісія, метою якої знайти будь - які документи, свідчення, архівні данні стосовно перебування та проживання Леонтовича саме у селі Шершні нашого району. На жаль ті документи, якими ми на сьогодні оперуємо, а саме книга відомого Подільського історика Сіцинського "Приходы Подольской губернии" (сторінки 238,239), де описано, що приміщення, де проживали священники (а батько Миколи Леонтовича був священником) згоріло в 1898 році. Після цього збудовано на кошти прихожан та графа Гейдена цегляне приміщення для церково - приходської школи. Тобто, саме це приміщення яке сьогодні ми споглядаємо і могло бути тією церковно - приходською школою, що збудована уже після того, як родина Леонтовичів виїхала з села Шершні."

Голова районної ради прокоментувавши сторінки книги Сіцинського, знову і знову нагоосив, що для тиврівчав надзвичайно важливою є історична память доби Леонтовича і не лише. Тому районна та місцева влада докладе максимум зусиль щодо збереження цієї памяті та її популяризації.

Всі новини