Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Податкова допоможе аграріям стати чесними та заможними

Податкова допоможе аграріям стати чесними та заможними

Під час нещодавньої зустрічі  в Одесі Голови  ДПС України  Олександра Клименка з представниками  агропромисловоко комплексу, на якій наш район представляли керівники  ФГ «Володимир«  та ТОВ «Обрій» було акцентовано увагу на сподівання  податкової, що державна підтримка аграріїв за рахунок податкових пільг призведе до підвищення інвестиційної привабливості сільського господарства.

 «Державна підтримка вітчизняного аграрного сектору за рахунок податкових пільг повинна отримати віддачу у вигляді реальних інвестицій в розвиток інфраструктури та оновлення обладнання, збереження потенціалу земельних ресурсів, на підтримку і розвиток українських сіл та їхніх мешканців», – зазначив О. Клименко.

Він нагадав, що в рамках спеціального режиму оподаткування сільгоспвиробникам країни минулого року залишили на розвиток 13,2 млрд. нарахованих сум ПДВ. В поточному році державна підтримка за цією методикою становить 4,9 млрд. грн. Такі преференції мають 15,7 тис. платників.

Лише в нашому районі 27 підприємств  користуються пільговим  режимом оподаткування ПДВ.В минулому році вони використали на розвиток матеріально-технічної бази 28,2 млн.грн, а за п»ять місяців поточного - 4,6 млн.грн.

Разом з тим, позитивна динаміка розвитку АПК дозволила підвищити податкові надходження від підприємств галузі. Так, минулого року сільгоспвиробники перерахували до бюджету 20,1 млрд. грн., що на 3,2 млрд. грн. більше ніж у 2010 році. У січні-квітні поточного року до бюджету вже сплачено 5,3 млрд. гривень.

«Але є одна проблема – сільгоспвиробників часто використовують у схемах ухилення від оподаткування. Пільгові суми витрачаються не за призначенням – за нашими підрахунками, не менше 20% «тіні» ховається саме в АПК. І наше спільне завдання – зробити так, щоби інвестиції та державна підтримка були спрямовані на тих, хто здатен скористатися цим на користь державі», - підкреслив Олександр Клименко.

Ініціатива  керівника податкової, щодо створення спільної робочої групи, до якої входитимуть представники ДПСУ та Федерації роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України правильна і своєчасна, адже  експерти цієї групи працюватимуть над покращенням адміністрування земельного податку та вирішенням питань оподаткування аграрної галузі, - відмітили у своїх розповідях  про захід в Одесі, представники Тиврівщини .

Тиврівське відділення Вінницької ОДПІ

Начальник Тиврівського вдділення                                             О.О.Бродзь

 

Всі новини