Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Під час наради семінару в Затоці обговорили актуальні питання децентралізації

Сьогодні відбувся фінальний, четвертий день наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування, що організувала Українська асоціація районних та обласних рад у смт Затока. Участь у даному заході взяв голова районної ради Красовський Я.Й.

Під час першого дня наради-семінару для учасників заходу були озвучені актуальні децентралізаційні питання, серед яких законопроект про укрупнення районів, державний нагляд та інші.

Спілкувалися з представниками органів місцевого самоврядування В’ячеслав Негода, Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Президент Національної академії державного управління Василь Куйбіда, Михайло Загородний, Голова Хмельницької обласної ради, Віктор Овчарук, Голова Тернопільської обласної ради, Юрій Ганущак, експерт з децентралізації та інші.

Учасники ділилися досвідом своєї роботи в умовах децентралізації, а також мали змогу поставити питання високопосадовцям органів державної влади та експертам.

Під час засідання другого дня наради-семінар було розглянуто та обговорено наступні питання:

  • практичні аспекти з реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»;
  • місцеві фінанси та бюджети в контексті бюджетної децентралізації.

Представником Мінрегіону Поповою Л.Г. було презентовано сучасний стан проходження реформи місцевого самоврядування з урахуванням прикладів територіальних громад.

Казюк Я.М., експерт Асоціації з бюджетних питань, проінформувала учасників наради-семінару про місцеві фінанси та бюджети в контексті бюджетної децентралізації та формування спроможних громад.

Найбільше питань в учасників наради-семінар викликало перше питання в контексті розробки та схвалення перспективних планів формування спроможних громад.

Зокрема у більшості випадків ставилися питання щодо того, чи є перспективний план обов’язковим до виконання, в чому тоді полягає добровільність об’єднання та чи можуть бути в нього внесені зміни? А також пропонувалось проведення пілотних проектів з добровільного об’єднання громад, щоб це стало прикладом для інших громад об’єднатися.

На, що спікерами заходу було зазначено, що розроблення моделей розвитку місцевого самоврядування – це сфера відповідальності всіх, хто хоче позитивних змін. Було оголошено результати консультацій стосовно підготовки проектів перспективних планів формування територій спроможних громад областей, які відбулися у Києві з 22 по 29 травня 2015 року та зазначено про досвід Дніпропетровської, Житомирської та Хмельницької областей у цьому напрямі.

Під час наради-семінару Казюк Я.М. оголосила про схвалення перспективного плану формування територій спроможних громад Херсонської області, в підготовці якого вона брала участь.

У своєму виступі заступник голови Дніпропетровської обласної ради по виконавчому апарату – керуюча справами Дацько Т.Ф. зазначила про практику Дніпропетровської області по підготовці та схваленню перспективного плану формування спроможних громад. Зокрема, було зазначено про проведену широку інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг добровільного об’єднання громад, яку збираються продовжити в подальшому.

Начальник Відділу з питань правової політики Секретаріату Асоціації Цибитовський С.Ю. презентував роботу Ресурсного центу зі сталого місцевого розвитку та запропонував учасникам наради-семінару скористатися тематичними консультаціями, які надаються на Форумі Ресурсного центру. 

Підводячи підсумки наради-семінару, учасниками була висловлена пропозиція продовжити проведення таких інформаційно-роз’яснювальних заходів.

Третій день наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування пройшов на теми підвищення кваліфікації, антикорупційної політики та питань спільної комунальної власності

Так, для учасників заходу виступили Василь Куйбіда, Президент Національної академії державного управління при Президентові України, посадовці НАЗК та Національного агентства України з питань державної служби, а також представники міжнародних проектів та громадських організацій.

Модерував дискусійну панель — Олександр Вельбівець, Голова Черкаської обласної ради.

Найбільш дискутивною темою стало врегулювання конфлікту інтересів. Зокрема очільники районних та обласних рад підняли проблемне питання про обрання голови ради. Вони зауважили про недосконалість законодавства, коли кандидат, не оголосивши про потенційний конфлікт інтересів при голосуванні, може порушити зазначене законодавство.

Сьогодні відбувся фінальний, четвертий день наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування. День був насичений інтерактивними навчаннями на теми лідерства, розвитку комунікативних та ораторських здібностей, а також з питань застосування законодавства та впровадження проектів. Проводили вправи експерти Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» та Програми «U-LEAD з Європою», а також експерти Асоціації.

Крім того, Оленою Томнюк була презентована діяльність Центру розвитку місцевого самоврядування, де вона є Головою Правління. До співзасновників зазначеної структури, яка діє при Програмі «U-LEAD з Європою», входить Асоціація.

Модерував четвертий день заходу Сергій Чернов, Президент Асоціації, Голова Харківської обласної ради.

Згодом буде оприлюднена резолюція наради-семінару.

 

За інформацією Української асоціації районних та обласних рад

 

 

Всі новини