Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Юні самоврядці району на зустрічі з головою райради

Гарною подією в районі був ознаменований початок весни - 1 березня, сьогодні відбулося засідання районної ради старшокласників «Лідер» в рамках зустрічі з районною радою, як органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ, міст.

Участь у засіданні взяли окремі голови територіальних громад району - Леонід Дідух, Віктор Шведюк, Світлана Олійник, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Лідія Колісніченко, начальник відділу освіти РДА Олексій Нижник та координатор учнівського самоврядування, один із ініціаторів зустрічі директор будинку дитячої та юнацької творчості Олена Єнютіна.

Це перший досвід свіпраці органів місцевого самоврядування району та учнівського самоврядування, і не даремно, адже початок такій зустрічі дав районний конкурс творчих проетів школярів "Якби мером свого міста був я". Пятеро найкращих представників шкільного активу презентували сьогодні свої проекти і показали своє бачення проблем у громаді та шляхи їх вирішення.

Нацкращими у конкурсному відборі стали Каргучева Діана– учениця 11-А класу НВК ЗОШІ-ІІІ ст.-гімназії № 2 м. Гнівань, Олексюк Андрій– учень 7-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Сутиски, Найчук Ірина– учениця ІІІ курсу природничого факультету Тиврівського ліцею-інтернату, Поворознюк Сніжана– учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів, Бурлак Юлія–учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ворошилівка.

Проекти перекликалися своєю проблематикою: наші діти хочуть бачити свої містечка чистими, зростати на культурному дозвіллі, збереігати свою історичну та духовну спадщину. Приємно, що і голови місцевих рад, які були присутні, оцінили роботи учнів "навідмінно" і при всіх пообіцяли не просто взяти до уваги порушені питання, а й запросити юних самоврядців на засідання виконавчих комітетів, заслухати їх там і прийняти відповідні рішення. Леонід Дідух, Сутисківський селищний голова наголосив, що запропоновані дітьми програми повинні мати довгостроковий характер, аби навіть коли учні школу закінчать - справа продовжувалася.

Віктор Шведюк, Рахнополівський сільський голова, старійшина, у місцевому самоврядуванні з 1992 року, був приємно здивований таким заходом. Учениця його школи Вікторія Ряба, підняла питання побудови церкви, як осередку духовності на селі. Очільник громади сказав, що уже працює над цим питанням.

Небайдужо віднеслася до спільної справи і Світлана Олійник, Великовулизький сільський голова, представниця її школи Тетяна Буряк запропонувала облаштувати сільське сміттєзвалище. Сільський голова погодилася з тим, що проблема існує, пообіцяла працювати над її вирішенням. І подякувала усім дітям за подаровані години позитивної енергетики.

Депутат районної ради Лідія Колісніченко запропонувала ввести в районі таке поняття "Кадровий резерв голови районної ради", який дась можливість тісно спілкуватися з найкращими представниками учнівської молоді і в подальшому не відпустити, а зберегти еліту району для свого розвитку.

В рамках програм військо - патріотичного виховання молоді в сучасних умовах школярі познайомилися з головою обласного осередку цивільного корпусу "Азов" Олександром Яремчуком. В ході спілкування він запропонував на базі позашкілля району проводити безкоштовні гуртки цього спрямування.

Окресливши коло завдань, які спільно від тепер і більш конкретно будуть здійснювати Тиврівська районна рада та районна рада старшокласників "Лідер", було розроблено проект Угоди про співпрацю, яку зачитала голова організації Олена Соколовська.

Від імені учнівського самоврядування діти подякували і подарували подарунки-обереги виготовлені своїми руками.

Ми ж в свою чергу подарували кожному учаснику засідання "Енциклопедію юного самоврядця Тиврівського району", що розроблена спеціально для цього заходу виковавчим апаратом районної ради.

Завершилася зустріч екскурсією по кабінетах районної ради та знайомством з її працівниками. І, звісно, ж фотосесія... в тому числі у креслі голови районної ради!

Отож, початок дружби положено, а якою міцною вона буде, завжди залежить від обох сторін!

Всі новини