Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

ICTV у Шершнях. Ще раз про Леонтовича.

Останнім часом ми все частіше повертаємося  до теми Леонтович на Тиврівщині. Питання, яке так активно лобіює громадськість і, дійсно, знаходиться на особливому контролі у голови районної ради

Шершнівський люд учора уже вкотре радо вітає представників центрального телебачення – приїздило ICTV. Діалог получився якнайкращий. У місцевому Будинку культури в цей час відбувалась репетиція до народного свята, що наближається – Івана Купала. Свої пісні і танці юне і уже старше покоління залюбки дарували на камеру, розповідаючи про їх знаменитого земляка. Хоч Леонтович і прожив разом з сім’єю у Шершнях не більше 8 років свого дитинства, та пам'ять про родину і досі живе в переказах  шершнян. То й не дивно, адже батько Миколи Леонтовича був священиком, а це у ті часи перша людина у селі.

Шершняни показали будинок, в якому з їх слів і проживав майбутній великий композитор. Будинок знаходиться у плачевному стані. Ще в радянські часи замість того, щоб зберегти автентичність будівлі, йог7о неодноразово перебудовували, добудовували. Саме тут знаходилась контора колгоспу. Приміщення не було доглянуто належним чином, а після того, як пройшло реформування сільгоспкооперативів, і взагалі стало нічийним. Саме на цьому загострив свою увагу голова районної ради Ярослав Красовський в інтерв’ю каналу. «У нас не виникає сумнівів стосовно проживання у Шершнях родини Леонтовичів. Проте їх будинок сьогодні потребує не лише відбудови та реконструкції, а й визначення юридичного статусу. На даний час розпочато роботи саме по оформленню цього безхозяйного об’єкту. За кошт районного бюджету ми замовимо технічне заключення про стан будівлі у Вінницькому Інституті археологічних та технологічних досліджень. Я спілкувався з його директом узгодили необхідні моменти. А далі, звісно, нам буде потрібна допомога держави у його реконструкції. Крім того, звичайно, як тільки приміщення буде узаконено, ми матимемо можливість звернутися до фондів, в тому числі Міжнародних з метою залучення коштів на відродження культурної спадщини".

Саме в день приїзду телебачення, у центрі села монтували дитячий майданчик, придбаний сільською радою спільно з депутатом районної ради Світланою Малютою. «Це досить символічно, - пояснила вона, - адже Леонтович провів у Шершнях свої дитячі роки, і ми теж цим майданчиком розпочинаємо проект по будівництву парку відпочинку для дітей, де передбачено облаштувати й паркову зону біля садиби Леонтовича».

Всі новини