Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Яка вона Богданова земля?

Яка вона «Богданова земля?»

        Власне історія каже, що уся наша Україна є землею Богдана Хмельницького, великого гетьмана і державотворця. Але минулого тижня делегація нашого району вирушила на Черкащину у Чигирин, місце, де кожен камінь нагадує про гетьманські часи.

       Щорічно делегація органів місцевого самоврядування відвідує славні куточки нашої Батьківщини, багаті своєю історичною спадщиною. І ця поїздка була не виняток. Адже чим, чим, а пам’ятками історії Чигиринщина пишається по праву. Найперше, що впадає в око при в’їзді у місто – це відома Замкова гора, на якій розташований пам’ятник-монумент Богдану Хмельницькому. У її підніжжя розташований історико-архітектурний комплекс «Резиденція Б.Хмельницького», відновлений у 2004 році в рамках державної програми «Золота підкова Черкащини».

         За таким маршрутом і проходила поїздка нашої делегації.

         Побували ми і в музеї Богдана Хмельницького в Чигирині, який було відкрито у 1995 році  до відзначення 400-річчя ювілею гетьмана України. Музей нараховує біля 2000 предметів, серед яких унікальна археологічна колекція речей ХVІІ ст., козацька зброя і спорудження, твори українського мистецтва на козацьку тематику, крім того саме приміщення музею є архітектурною пам’яткою.

         У центральному парку міста розташований музей археології Середнього Подніпровя, в експозиції якого представлені предмети матеріальних культур, що існували на території Середнього Подніпровя, зокрема скіфська зброя і обладунки, знайдені на території урочища «Холодний яр»

        

 

Наша поїздка співпала в часі зі «Святом Чигиринського вареника», де кожна територіальна громада району мала на меті приготувати і показати найоригінальніші види вареників. Загалом було представлено понад 70 видів вареників. Наша делегація також залюбки ними частувалася.

        Смакували усі від традиційних з картоплею і капустою, м’ясом  до вареників з висівкового борошна, з рибою та іншими найзагадковішими начинками, які треба було відгадати. Усіх вразив так званих «вареник у варенику», це коли  звичайний відварений вареник змащується олією і ще раз заліплюється в тісто – відварюється. Не можна було не звернути увагу на саму подачу українського вареника. Звісно, прислів’я «зуміла приготувати – не зуміла подати» зовсім не про чигиринських майстринь, адже крім своїх вправних кулінарних здібностей, вони залюбки частували гостей свята піснею і танцем.

         І хоча «Свято Чигиринського вареника» ще дуже молоде, йому лише 2 роки, проте воно знаходить своїх шанувальників, в тому числі і в особі тиврівчан, і може слугувати ще однією принадою чигиринської землі.

         Враховуючи, що в складі нашої делегації було 10 сільських голів, 4 секретарів, 5 депутатів та 6 членів виконкомів місцевих рад, усім було цікаво познайомитися з подібним дійством і тепер мати за мету започаткувати в себе, адже вареник – це істино король українських страв!       

          Далі наш маршрут по «Золотій підкові Черкащини», пролягав до славного села Суботів, яке в історії також нерозривно пов’язано з іменем Б.Хмельницьколго. Тут   у Іллінській церкві був похований славний гетьман. Першочергово вона будувалася як оборонна споруда, а у 1653 році в день Святого Іллі була освячена. Зараз ми всі можемо бачити будівлю церкви на 5-ти гривенній купюрі.

          Ще одним об’єктом, що заслуговує на нашу увагу стало урочище «Холодний Яр», яке має свою історію з часів  Коліївщини і до нині. Багато подій споглядали на своєму віку дерева Яру, та найбільше бачив 1100 літній дуб, званий у народі іменем Максима Залізняка. Стовбур дуба сягає в обхваті понад 9 метрів, висота крони більше 30 метрів, а він і досі міцно стоїть, заглядаючи своїм високим гіллям ще на століття вперед.

          Звісно, ж не була б наша поїздка завершеною, якби на зворотній дорозі ми не зайшли помилуватися красою Уманського дендропарку «Софіївка». Скільки б разів кожен з нас там не бував, але попадаючи туди вдихаєш не лише приємний аромат, але й отримуєш душевну рівновагу і гармонію від естетичного вигляду навколишньої краси.

          Отже, тепер у нашому архіві спогадів і приємних вражень ще й національний історико-культурний заповідник «Чигирин», а попереду ще багато небаченого. Особисто я переконана, що кожна така поїздка робить нас багатшими духовно, адже після побаченого важко не бути патріотом і не пишатись тим, що ти українець.

           Крім  того, налагодження тісних зв’язків з іншими регіонами, обмін досвідом і співпраця між колегами є також невід’ємною частиною таких поїздок і головне, що розумієш при спілкуванні, що не дивлячись на різні звичаї і традиції регіонів, Україна у нас – ЄДИНА!

 

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради

Л.А.Колісніченко

 

Всі новини