Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію
Центр первинної медико-санітарної допомоги

Новини нашого закладу

22.05.2018р.

КІР

 Епідситуація з кору в районі нестабільна, протягом травня місяця погіршується, станом на 21.05.2018р.уже зареєстровано59 випадків кору в Тиврівському районі.

     На даний час продовжуються додаткові заходи з імунізації проти кору в цілому в Україні,у Вінницькій області та у Тиврівському районі.  

Протягом   2018 року  в Тиврівському районі зареєстровано спалах кору в  с.Тростянці -21 випадок, у смт Тиврові – 9 випадків, у с.Строїнці -3 випадки, у Великій Вулизі -3 ,смт Сутиски -2, с.Жахнівка-3, Пилява-2, Яришівка-2, Івонівці-2, Гришівці-2  по одному випадку у : с.Василівка,с.Ворошилівка, Дзвониха, Кліщів, Онитківці, Пирогів, Сліди, Черемошне,Рахни Польові, м.Гнівань.Було госпіталізовано  15осіб. Також було зафіксовано  випадок кору у породіллі  в Тиврівському пологовому відділенні ЦРЛ. Є загроза поширення спалаху  за рахунох осіб, які не вакциновані.                                                                                                                                                                     

З початку року в районі   щеплено  проти кору  707 дітей  різного віку, що склало  43,7%  від  всіх дітей  які потребують щеплень.

Викликає занепокоєння низький рівень охоплення щепленнями дітей 2008 – 2016 років народження.

Для захисту від кору необхідно отримати 2 дози вакцини КПК.

Станом на 21. 05. 2018 року в ЛПЗ району в наявності 1016 доз вакцини (КПК )проти кору, паротиту та краснухи «Пріорикс», виробництва Глаксо Сміт Кляйн, Бельгія.

Для того щоб забезпечити популяційний імунітет і наблизити ліквідацію цієї хвороби, щепленням слід охопити понад 95% осіб.

            Нагадаю, що вакцинація проти кору проводиться в два етапи: першу вакцинацію дітки отримують у віці 12 місяців,а ревакцинацію – у 6 років відповідно до календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 11 серпня 2014 року № 551. Діткам які не отримали щеплення у визначені терміни імунізація проводиться із порушенням Календаря профілактичних щеп­лень, тобто за індивідуальним графіком, дотримуючись мінімального інтервалу між щепленнями.

 

До уваги батьків: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу і отримайте безоплатне щеплення якомога швидше.

     

 

Головний лікар КЗ «Тиврівський РЦПМСД»                           Приймак В.М.

 

 

10.05.2018р. 

ДАЙДЖЕСТ змін в охороні здоров'я № 6, травень 2018 року

07.05.2018р.

Вакцинація на захисті здоров’я

Щеплення — єдиний дієвий спосіб уберегтися від інфекційних захворювань і запобігти розвитку небезпечних ускладнень. Це знають у всьому цивілізованому світі. На жаль, сьогодні довіра до вакцинації в нашому суспільстві, хоча і зростає, залишається на низькому рівні.

В Україні триває спалах кору — одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік в Україні зафіксували 4 782 випадки захворювання на кір. За перший місяць 2018 року на кір захворіли 3 554 особи (1 165 дорослих та 2 389 дітей). З початку року померло п’ятеро людей — троє дітей і двоє дорослих.У Тиврівському районі від початку 2018 року зареєструвано 30 випадків кору.

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низький рівень охоплення щепленнями. У 2016 році менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.

Якщо говорити про планову вакцинацію, то за 12 місяців 2017 року  у Тиврівському районі було вакциновано проти кору відповідно до національного календаря щеплень 93,9% дітей одного року життя та 96,2% дітей віком 6 років.

Спалах кору,викликав підвищення уваги до вакцинації. Тільки за  січень 2018 р.- 395 дітей Тиврівського району  було вакциновано проти кору.

На тлі покращення ситуації з вакцинацією проти кору, паротиту і краснухи непокоїть рівень охоплення вакцинацією від інших інфекцій. Зокрема, станом за2017 рікпервинним вакцинальним комплексом від поліомієліту охоплено 26,6% дітей до одного року, первинним вакцинальним комплексом проти кашлюку, дифтерії та правця 20% дітей до року, вакциною БЦЖ — 65,8%, гепатиту В — 51,5%. Вакцини у районі є. Ми не маємо чекати спалахів інших хвороб,щоб покращилося охоплення вакцинацією.

Рівень вакцинації українців сьогодні найнижчий у Європі і один з найнижчих за всю історію нашої країни. Від дифтерії вакциновано лише близько 47,5% дітей і набагато менше дорослих, і така картина недовакцинації спостерігається вже протягом кількох років.

Українці мають бути готовими окрім кору і до спалаху дифтерії. Він може бути набагато масштабнішим та страшнішим за той, який Україна вже пережила у 90-х роках, коли на дифтерію захворіло близько 20 тисяч людей, з яких 696 померло.

Перебої з постачання вакцин та сироваток призвели до того, що колективний iмунiтет до дифтерiї знизився до критичного рiвня, а тому спалах цієї небезпечної хвороби – неминучий, і це справа дуже короткого часу.

На жаль, прогнози щодоспалахукору справдилися. І дуже не хотілося б, щоб так само відбулося і з дифтерією.

Адже дифтерія не тільки спричиняє такі важкі ускладнення, як неврити, нефроз, інфекційно-токсичний шок, міокардити, але й часто призводить до смерті.

Врятувати хворого можна лише вчасним введенням спеціальної сироватки. На жаль, разом з низьким рівнем вакцинації в Україні сироватки майже повністю відсутні за винятком кількох сотень доз, отриманих в якості гуманітарної допомоги. За такої ситуації смертність від дифтерії може сягати 50%.

Як розпізнати дифтерію? Треба бити на сполох, якщо у вас:

 1. Різке підвищення температури
 2. Загальна слабкість, підвищена сонливість
 3. Підвищене серцебиття
 4. Головний біль, запаморочення
 5. Знижений апетит, нудота, блювота
 6. Блідість шкіри
 7. Біль у горлі, особливо при ковтанні
 8. Почервоніння та набряк горла
 9. Збільшення шийних лімфовузлів, набряк шиї
 10. Збільшення зівного язичку, дужок, мигдалин, поява на них плівки сіро-білого кольору

Всі ці симптоми разом – є ознакою, що дифтерійна паличка почала виділяти токсин, який руйнує клітини організму. Інкубаційний період хвороби – від 2 до 10 днів, отже перші симптоми хвороби, яка передається повітряно-крапельним шляхом, з’являться після контакту з хворим вже дуже скоро.

Розраховувати, що завтра сироватки проти дифтерії з’являться в Україні та вас зможуть врятувати – не варто. Досвід останніх двох років свідчить, що державні закупівлі медикаментів практично паралізовані, а МОЗ не спроможний впоратися з проблемою.

Тому єдина можливість убезпечити себе від вкрай небезпечної хвороби – це зробити вакцинацію собі та своїм близьким та повторювати її кожні 10 років.

Так ви не тільки захистите самих себе, але й зможете запобігти поширенню хвороби в масштабах цілої країни.

 

Помічник лікаря епідеміолога Мельник Н.А.

 

 

25.04.2018р.

Лікар в кожну родину

В Тиврівському районі продовжується кампанія з вибору лікаря "Лікар в кожну родину" відповідно до наказу МОЗ України №503 від 23.03.2018 року «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу» станом на 25.04.2018 року в районі з лікарями КЗ «Тиврівський РЦПМСД» (15 лікарів) укладено 4303 декларації без врахування лікарів КЗ «Гніванський ЦПМСД».

Просимо жителів району активніше долучатися до укладання декларацій, адже укладання декларацій стане запорукою вашого здоров'я.

Головний лікар "КЗ Тиврівський РЦПМСД"  В.М.Приймак

 

05.04.2018р.

Про проведення Всесвітнього Дня здоров’я

7 квітня 2018р.

Щорічно 7 квітня, за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в усіх країнах світу відзначається Всесвітній день здоров’я.

Всесвітній день здоров'я в 2018 році присвячений загальному охопленню послугами охорони здоров'я і пройде під гаслом «Здоров'я для всіх». Це означає, що доступ до якісних послуг охорони здоров'я повинен бути гарантований всім і всюди і що при цьому люди не повинні відчувати фінансових труднощів.

Деякі країни вже досягли значного прогресу на шляху забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров'я. Але половина людей в світі все ще не можуть отримувати необхідні їм послуги. У Всесвітній день здоров'я увага буде привернута до необхідності загального охоплення послугами охорони здоров'я і до переваг, які воно може забезпечити.

Загальний обсяг витрат на охорону здоров’я в Україні - пацієнтів і держави разом - відповідає середньому показнику в багатьох країнах Європи. Однак, на відміну від європейців, більше половини всього бюджету системи охорони здоров’я становлять внески пацієнтів, які ті роблять, витрачаючи власні кошти. Медичне обслуговування є безоплатним тільки на папері.

Крім того, кошти, що є в системі, використовують неефективно. Попри те, що українці роблять внесок на медицину щороку у розмірі близько 3 млрд. грн.. через податки, 640 тисяч українських сімей зазнають фінансової катастрофи внаслідок хвороби через необхідність самостійно оплачувати вартісне лікування.

Восени минулого року Парламент прийняв основний закон про медичну реформу і таким чином дав старт для послідовної трансформації охорони здоров'я.

Мета медичної реформи, яка впроваджується в Україні – забезпечити всім громадянам України рівний доступ до якісних медичних послуг та перебудувати систему охорони здоров’я так, щоб у її центрі був пацієнт.

День здоров'я інформаційний лист

Медична реформа - пам'ятка

Головний лікар Приймак В.М.

05.04.2018р.

ДАЙДЖЕСТ змін в охороні здоров'я № 5, квітень 2018 року

 

23.03.2018р.

Місячник боротьби з туберкульозом

до Всеукраїнського і Всесвітнього дня

боротьби з туберкульозом -

24 березня 2018 року та обласний

пропагандистський день боротьби

з туберкульозом 28 квітня 2018 року.

 

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) у 1993 році проголосила туберкульоз глобальною небезпекою. З 1996 року 24 березня всі країни світу відзначають як Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Метою проведення цього дня є підвищення обізнаності громадськості про руйнівні медико-санітарні, соціальні та економічні наслідки туберкульозу та активізації дій по припиненню глобальної епідемії туберкульозу. Ця дата знаменує день, коли д-р Роберт Кох в 1882 р. оголосив про виявлення бактерії - збудника туберкульозу, що відкрило дорогу до розробки засобів діагностики і лікування цього захворювання.

Незважаючи на значні успіхи, досягнуті за останні десятиліття, туберкульоз як і раніше залишається найбільш смертоносною інфекційною хворобою в світі, забираючи кожен день більше 4 500 життів. Поява мультирезистентної форми туберкульозу являє собою одну з найсерйозніших загроз для безпеки в області охорони здоров'я і може поставити під сумнів успіхи, досягнуті в боротьбі з туберкульозом.

У 2018 році Україна та весь світ будуть відзначати Всесвітній і Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом під гаслом «Єднаймося для подолання туберкульозу» («Unite to End TB»).

Щороку в нашій області проводиться єдиний пропагандистський день боротьби з туберкульозом в останню суботу квітня, що стало традицією з 1994 року (у 2018 році – 28 квітня).

Клінічні прояви туберкульозу

Обережно туберкульоз !

Цікаво знати про туберкульоз

22.03.2018р.

         21.03.2018 р. головний лікар КЗ "Тиврівський РЦПМСД" Приймак В.М. доповів працівникам медичного центру та Сутисківської АЗПСМ про зміну фінансування закладу з 01.07.2018 року та ознайомив присутніх з порядком обрання сімейного лікаря та підписання декларації ( про медичне обслуговування).

 

21.03.2018р.

ВЕБІНАР на тему "Приписна компанія"

 

12.03.2018р.

Підсумок сводки села

Головний лікар КЗ "Тиврівський РЦПМСД" був запрошений на сводку сіл Бушинка (07.03.2018р.) та Ворошилівка (09.03.2018р.). 

Доповів присутнім про стан виконання Урядової програми "Доступні ліки" в районі та окремо у селах Бушинка та Ворошилівка. Запропоновано активно відвідувати лікарів по виписці рецептів.Також проінформував присутніх про реформування стану охорони здоров'я.

 

 

03.03.2018р.

ДАЙДЖЕСТ змін в охороні здоров'я № 4, березень 2018 року.

 

01.03.2018р.

Реформування  галузі  охорони  здоров'я     на  І  рівні.

Головні  закони  реформи  :

 • Закон  №  2002  від 06.11.2017  р.
 • Закон  № 2168-VІІІ   від 19.10.2017р.
 • Закон  №  2206-VІІІ   від 14.11..2017р.
 • Закон  №  22233-19  від 07.12.2017  р.

      Закон  України  визначає  державні,фінансові  гарантії  надання  необхідних  пацієнтам  послуг  з  медичного  обслуговування  та  лікарських  засобів  належної  якості  за  рахунок  коштів    Державного  бюджету  України  за  програмою  медичних гарантій. Визначає  правові, організаційні  засади  і  напрями  регулювання  розвитку  охорони  здоровя    у  сільській  місцевості  для  забезпечення  гарантій  рівного  доступу  громадян  до  якісного  медичного  обслуговування.

     Програмою  медичних  гарантій  визначається  перелік  та  обсяг  медичних  послуг  та  лікарських  засобів,оплата  яких   гарантується  за  рахунок   державного  бюджету    України.

 1.  Екстрена  медична  допомога;
 2. Первинна  медична  допомога ;
 3. Паліативна  медична  допомога;
 4. Медична  допомога  дітям  до  16  років;
 5. Медична  допомога  у  зв’язку  з  вагітністю  та  пологами.

     Протягом  І  кварталу  2018  року  буде  створюватися  Національна  служба  здоровя  України.

     Президент України  ініціював  Закон  «  Про  підвищення  доступності  та  якості  медичного  обслуговування  у  сільській місцевості». Законом  передбачається  виділити  13  млрд. гривень  на  сільську  медицину. Запроваджується  електрона  система  реєстрації  та  ведення  відносин  лікаря  і  пацієнта -  eHealth,  ЯКА  СКЛАДАЄТЬСЯ  З  ДВОХ  КОМПОНЕНТІВ:

 

 1. Медичні    інформаційні  системи  (  МІС)
 2. Центральний  компонент.

Заступник головного лікаря Гуд Т.В.

 

27.02.2018р.

ОГОЛОШЕННЯ !!!

     Шановні суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлі лікарськими засобами у Тиврівському районі.

      Просимо Вас прийняти учать в Урядовій програмі  «Доступні ліки». За інформацією звертатися в КЗ «Тиврівський РЦПМСД» за адресою : смт. Сутиски, пл. Перемоги, 16, а також отримати за                    тел. 28-3-03; +38097 207 5431

Перелік   аптечних  закладів  Тиврівського  району ,  які  приймають  участь  в  Урядовій  програмі   «  Доступні  ліки».

       1.Фізична особа-підприємець Жлобницька Меланія Андріївна

           Адреса аптеки:          смт. Тиврів, вул.. Шевченка, 3

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТІІМ»

             Адреса аптека:        м. Гнівань, вул.. Соборна, 70

            смт. Тиврів, вул.. Тиверська, 59 а.

 • Приватне підприємство «Фарммакс»

            Адреса аптеки:         смт. Сутиски, вул.. Гагаріна, 6

                                               м. Гнівань   вул.  Соборна,58

 • Приватне підприємство «Рейдж»

            Адреса аптеки:         м. Гнівань, вул.. Соборна, 64

       5 . Приватне підприємство «Конекс»

              Адреса аптеки:       смт. Тиврів, вул.. Тиверська, 79 а

                                               м.    Гнівань    вул. Соборна ,68

6.Фізична особа-підприємець Олійник Світлана Юріївна

            Адреса аптеки: смт. Сутиски, вул.. Стеценка (Дзержинського), 2. 

      7  .Приватне підприємство «Євроаптека  »

            Адреса аптеки:         м. Гнівань, вул.. Соборна, 55 

           Адреса аптеки:          м. Гнівань, вул.. Соборна, 54 

 

 

23.02.2018р.

Урядова  програма  «Доступні ліки»  в дії

           22.02.2018 р. було проведено нараду за участю голови Тивріської районної ради Красовського Я.Й., начальника управління економіки Тирівської РДА Леннікова В.А., представника податкової служби Орлик О.І., головного лікаря КЗ «Тиврівський РЦПМСД» Приймак В.М., з керівниками аптек, завідуючими АЗПСМ та старшими  медичними сестрами  АЗПСМ.

            Під час наради заступник головного лікаря КЗ «Тиврівський РЦПМСД» Гуд Т.В. ознайомила присутніх із планом реформування медичної галузі охорони здоров′я  в цілому і на 2018 рік , із станом виконання Урядової програми «Доступні ліки» за 2017 рік і станом на сьогоднішній день .

            Так, в районі зареєстровано 13195 хворих із серцево-судинними захворюваннями, 1595 хворих із цукровим діабетом ІІ типу, 318 хворих із бронхіальною астмою.

            За 2017 рік Урядовою програмою «Доступні ліки» забезпечено лікарськими засобами 4250 хворих на серцево-судинні захворювання, 109 на бронхіальну астму і 485 хворих на цукровий діабет ІІ типу. Всього охоплено біля 15 % хворих, які проживають в селах і 30 %  хворих, які проживають у смт. Сутиски, смт. Тиврів та м. Гнівань.

            Заступник головного лікаря детально ознайомила присутніх із змістом листів ДОЗ ВОДА № 06-570 від 08.02.2018р. і МОЗ України від 05.02.2018р. № 18.2-04/2923.

 

           Після чого були обговорені питання по взаємодії медичних працівників лікуючих підрозділів КЗ «Тиврівський РЦПМСД» і аптечних закладів щодо покращення доступності пацієнтів, які проживають у селах де відсутні аптеки або структурні підрозділи аптек для отримання лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню в рамках реалізації Урядової програми «Доступні ліки».

Головний лікар                                                                   В.М. Приймак

 

08.02.2018р.

 

ДАЙДЖЕСТ змін в охороні здоров'я № 3, лютий 2018 р.

 

07.02.2018р.

Інформація щодо наявності лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів отриманих за кошти державного та місцевих бюджетів станом на 07.02.2018 року

 

06.02.2018р.

Україну атакує КІР !

    Адміністрація КЗ «Тиврівський РЦПМСД» інформує, що у Тиврівському районі проводяться додаткові заходи з профілактики кору. Відповідно до Наказу ЦПМСД №266 від 29.09.2017року «Про проведення заходів щодо імунізації населення проти кору в Тиврівському районі», віддібрано дітей  вікової групи  від 12 місяців до 8 років 11 місяців 29 днів, які підлягають на першу  дозу вакцини КПК  515 осіб,станом на 31.01.18року щеплено 319 осіб, це 62%. На 2 вакцинацію підлягало 460 дітей даної вікової групи , щеплено 331, це 72%.

   Для захисту від кору необхідно отримати 2 дози вакцини КПК.

    В районі наявна якісна, ефективна та безпечна вакцина КПК проти кору, паротиту та краснухи «Пріорикс», виробництва Глаксо Сміт Кляйн, Бельгія. Станом на 31.01.17р є 272 дози вакцини в усіх кабінетах щеплень.

    Захворювання викликає вірус. Кір надзвичайно заразний,перші симптоми  з’являються через 7-14 днів після зараження, він передається повітряно-крапельним шляхом. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Ускладненнями кору можуть бути отит, сліпота ,пневмонія і енцефаліт (ураження головного мозку),запалення шийних лімфовузлів, ларингіт. Кір може призвести до смерті. Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від захворювання.

     Для того щоб забезпечити популяційний імунітет і наблизити ліквідацію цієї хвороби, щепленням слід охопити понад 95% осіб.

      Нагадаю, що вакцинація проти кору проводиться в два етапи: першу вакцинацію дітки отримують у віці 12 місяців,а ревакцинацію – у 6 років відповідно до календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 11 серпня 2014 року № 551. Діткам які не отримали щеплення у визначені терміни імунізація проводиться із порушенням Календаря профілактичних щеп­лень, тобто за індивідуальним графіком, дотримуючись мінімального інтервалу між щепленнями.

     У Тиврівському районі в другому півріччі 2017року було зафіксовано 3 випадки кору у м.Гнівані-2 випадки   у  с.Красне- 1. Захворіли діти у віці :  3-х років (відмовник від щеплень), 1-місячна дитина та 11місяців, усі діти невакциновані.

    У січні 2018року  в смт. Сутиски захворіло  2 дітей  на кір у одній сім ї, та 1 дитина у Тиврові.

 

До уваги батьків: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу і отримайте безоплатне щеплення якомога швидше.

 

 

30.01.2018 р.

Всесвітній День боротьби проти раку   4 лютого 2018 року

Девіз : Ми можемо. Я можу!

         Рак є однією з провідних причин смерті в усьому світі. У країнах Європейського регіону ВООЗ (включаючи Україну) смертність від онкологічних захворювань стоїть на другому місці після смертності від хвороб системи кровообігу.

         Рак- це хвороба, яка не знає кордонів і буде впливати на всіх нас прямо або

опосередковано під час нашого життя.

        Населення Тиврівського району станом на 01.01.2018 р. складає 42326, чоловіків - 19697, жінок - 22629. Серед усього населення хворих онкозахворюваннями 1090, серед них 537 чоловіків , 553 – жінки. Тобто кожний 32 житель хворий на рак. За 2017 рік вперше захворіла 151 особа, серед них левову частку займають пенсіонери – 99, та жінок захворіло більше ніж чоловіків.

         Соціальна напруженість та низький матеріальний стан населення, на жаль, не дають змогу усім пройти необхідні обстеження та лікування і тому , тільки 104 хворих із 151 змогли вчасно та якісно пролікуватися в Подільському Регіональний Центр Онкології ( бувший Вінницький обласний онкодиспансер), 47 хворих залишилося без належного лікування .

         Кожен рік від раку помирає 8,8 мільйона осіб, з яких 4 мільйони людей вмирають передчасно (у віці від 30 до 69 років). За 2017 рік в районі померло 684 жителі , з них 79 від раку. І що прикро – серед 151, які захворіли у 2017 році,  - 25 вже померли.

         Серед усіх хворих на рак найбільше мають – рак молочної залози -39%, рак легень – 30% , рак шкіри – 21 %.

         РАК вражає не тільки доросле населення , а й дітей та підлітків . В районі 2 дітей та 3 підлітків мають цю хворобу.

Як попередити рак:

1.     Відмовтеся від куріння

2.     Не зловживайте алкоголем

3.     Підтримуйте нормальну вагу тіла

4.     Правильно харчуйтеся

5.     Радійте життю

6.     Правильно засмагайте

7.   Регулярно відвідуйте лікаря.

Головний лікар Приймак В.М.

Лікар акушер-гінеколог Черненко М.І.

 

 

 

17.01.2018 р.

Дайджест змін в охороні здоровя (№ 1 – грудень 2017 р.)

З метою роз’яснення ключових етапів медичної реформи та відповіді на найбільш поширені запитання МОЗ України запускає “Дайджест медичної реформи” – збірник матеріалів, які будуть корисними медичним працівникам та іншим фахівцям сфери охорони здоров’я.

moz0001

 

moz0002moz0003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

moz0004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

moz0005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.12.2017р.

ГРИП та його профілактика

Протягом епідсезону 2016-2017 рр. на грип та ГРВІ у Тиврівському районі перехворіло 8871 особа, що становило 20,9% від населення району, в тому числі 4584 дітей віком до 17 р. (56,1%).

 Епідемічний сезон характеризувався середньою інтенсивністю під час якого було зареєстровано   перевищення епідемічних порогових рівнів з 51 тижня 2016 року по 1 тиждень 2017 року. 

В минулому  епідемічному сезоні серед населення району здебільшого циркулювати віруси грипу типу А, парагрипу, РС- та аденовіруси.

За даними   ВООЗ, Українського Центру грипу та ГРВІ  в  епідемічному сезоні 2017-2018років в Україні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 - подібний вірус, A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус та вірус B/Brisbane/60/2008.

            Враховуючи захворюваність населення району під час минулого епідсезону, приймаючи до уваги прогноз ВООЗ пік захворюваності слід очікувати на 51-52 тижні 2017року та 2—4 тижні 2018року. Зараз триває 50 тиждень епідсезону 2017-2018р. рівень захворюваності передепідемічний.

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в районі, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожний шостий мешканець залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.

Основним захистом проти грипу та попередження ускладнень при розвитку захворювання є проведення щеплення проти грипу. Вакцина проти грипу з’явилась в аптечній мережі в Вінницькій області з другої декади листопада , проти сезонного грипу уже встигло  щепитись 69 свідомих мешканців Тиврівського району. Ціна вакцини коливається від 178грн до 210грн.

Отримати консультацію щодо вакцинації можна в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання.При появі симптомів грипу необхідно обов’язково звернутися до лікаря! Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках!

Грип — гостре  інфекційне  вірусне  захворювання дихальних шляхів. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Періодично розповсюджується у вигляді епідемій  та пандемій (захворюваність грипом переважна взимку).У наш час виявлено більш ніж 2000 варіантів вірусу грипу, які розрізняються між собою  антигенним спектром.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями(ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу стає пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до  смерті  хворого.  Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу

 Захворювання на грип розвивається раптово та супроводжуються такими клінічними проявами: озноб, підвищення температури тіла, біль в кінцівках та м'язах тіла, загальне нездужання, кволість, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках — блювота і понос.

Заразитися вірусом грипу можнавід іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів ).
     Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі  може бути протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються - то  до їх зникнення.

Що робити, якщо дитина захворіла на грип ?

 •    при перших ознаках захворювання дитину необхідно покласти у ліжко і викликати лікаря;
 •   - залишити хвору дитину вдома, окрім тих випадків, коли їй потрібна термінова медична допомога. Не відправляти дитину в школу або до дошкільної установи;
 •     хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадському транспорті, дитячих колективах та інших місцях масового перебування людей.
 •   хворого необхідно розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою, виділити йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;
 •    не допускати контакту хворого із здоровими членами сім'ї, окрім тих, хто доглядає за ним;
 •  особа, що доглядає за хворим, повинна носити двошарову марлеву пов'язку або разову маску, яку потрібно міняти кожні 4 години. Після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом;
 •  маска повинна бути або одноразовою, яку після зміни викинути в корзину, або багаторазовою, яку після прання необхідно ретельно прасувати гарячою праскою;
 • проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;
 • щодня робити вологе прибирання приміщень оселі;
 • повітря в приміщеннях повинне бути достатньої вологості;
 •   мати разові носові серветки і корзину для використаних серветок в межах досяжності хворого;
 •   створити хворій дитині комфортні умови. Вкрай важливим є спокій, постільний режим;
 •   якщо у дитини лихоманка, то їй необхідно дати жарознижуючі ліки (препарати парацетамолу або ібупрофену), після цього викликати лікаря;  
 •   до приходу лікаря давати дитині пити багато рідини (вода, сік, морс, компот тощо);
 •  не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки   лікар!

Які ж ознаки захворювання у дитини повинні примусити негайно звернутися за медичною допомогою ?

 • Прискорене або утруднене дихання.
 • Синюшність навкруги рота, інших шкірних покровів.
 • Поява на тілі дитини крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі.
 • Висока температура тіла.
 • Відмова дитини  від пиття.
 • Неможливість розбудити дитину або відсутність її реакції на звертання.
 • Надмірне збудження дитини або поява судом.
 • Поява блювоти, частого рідкого стільця.
 • Скарги дитини на сильний головний біль.
 • Відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.

Як попередити зараження грипом ?

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- часто провітрювати приміщення;      

             - часто мити руки з милом;

-  прагнутине торкатися очей, носа або рота немитими руками;

-  уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

-  прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу    ж після використання  потрібно викинути;

-   якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів.
Що повинні знати батьки, щоб попередити зараження дітей грипом?

     -  навчитидітей часто мити руки з милом протягом 20 секунд;

     -  навчити дітей кашляти і чхати в серветку або руку;

     -   батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

    -    навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора - два метри;

    -    хворі діти повинні залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи і школи);

    -   утримуватися дітям і батькам від відвідин місць скупчення людей.

 

Не займайтесь самолікуванням! Своєчасно звертайтеся за медичною допомогою до лікаря! Бережіть своє здоров’я та своїх діточок! Будьте здорові!

Помічник лікаря епідеміолога КЗ «Тиврівський РЦПМСД» Мельник Н.А. 

  

25.11.2017 р.

Попередження насильства в сім’ї!

Насильство широко розповсюджено в нашому буденному житті. Воно стало настільки звичним, що ми часто і не вважаємойого насильством. Ми звикли бачити в засобах масової інформації, на телебаченні та в кінотеатрах, на банерах, в мережі Інтернет різного роду насильство. Стали відноситися до нього спокійно і не помічати, навіть дехто став вважати, що це норма.

Насильство є таким же стародавнім, як і саме людство. Племена і народи знищувалися в усі часи, як у стародавні, так і нинішні. Із розвитком цивілізації прояви насильства не лише не зменшилися, а й набули катастрофічних розмірів. Війни, заколоти, революції, страти, терори – страшна правда сьогодення.

За сучасних умов в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, простежуються тенденції до поширення насильницьких дій у сім’ї, на міжособистісному рівні, у стосунках батьків і дітей, чоловіка і жінки.

Насилля в родині руйнує фундамент безпеки самої сім’ї, а також і суспільства. Водночас, саме проблема насильства в сім’ї тісно пов’язана із такими явищами, як бездоглядність та безпритульність дітей, зростання кількості розлучень, формування насильницького менталітету нації, жебракування, втрати загальнолюдських цінностей любові та взаєморозуміння, а також виступає однією з передумов скоєння злочинів у суспільстві.

Аналіз статистичних даних правоохоронних органів з приводу вчинення насильницький дій у сім’ї свідчить про те, що переважна більшість потерпілих – це (у 90% випадків) жінки і неповнолітні діти.

Кожна п’ята жінка, яка має досвід шлюбу, зазнавала насильства у шлюбі з боку чоловіка. При цьому лише кожна третя (32% жертв фізичного та/або сексуального насильства) звертається по допомогу.

У сім’ї можуть бути одночасно декілька видів домашнього насильства і стосується воно всіх членів родини.

В Україні існують закони, які захищають сім’ю від насильства.

Одним із основних таких законів є Закон України «Про попередження насильства в сім’ї». Відповідно до цього Закону, людина має право на захист від домашнього насильства та необхідну допомогу.

Куди звертатися по допомогу?

1.      Правоохоронні органи (міліція). Ви можете викликати міліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Окрім забезпечення Вашого захисту, правоохоронні органи можуть направити особу, яка вчиняє насильство, на проходження спеціальної програми, що допоможе змінити стосунки у сім’ї на краще.

2.      Медичні установи. Якщо Ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, Ви маєте одразу ж звернутися до медичної установи за місцем проживання та зафіксувати фізичні ушкодження. Це у подальшому допоможе Вам притягти кривдника до відповідальності, якщо Ви звернетеся до правоохоронних органів.

3.      Управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Тут приймуть заяву про здійснення у Вашій сім’ї насильства та залучать відповідні органи та служби, у тому числі, за потреби, правоохоронні органи, для надання допомоги Вашій родині.

4.      Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У центрі соціальних служб Ви можете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги і консультації. Вам можуть допомогти налагодити стосунки з партнером, навчитися спілкуватися без насильства. Якщо через ситуацію насильства Вам немає де жити, Вам можуть допомогти вирішити питання з тимчасовим житлом.

5.      Служба у справах дітей. Якщо у Вашій сім’ї є діти, вони так само страждають від насильства або є його свідками. Служба втрутиться у ситуацію та захистить права дитини.

6.      Кризові центри. У таких центрах кваліфіковані юристи та психологи надають юридичну, психологічну та інші види допомоги як потерпілим від насильства, так і особам, котрі вчинили насильство (наприклад, у таких центрах можна пройти спеціальні корекційні програми, які допомагають контролювати агресивну поведінку; по допомогу можна звернутися самостійно або за направленням міліції).

7.      Громадські та релігійні організації. У кожному регіоні є громадські та релігійні організації, які надають юридичні та психологічні консультації особам, які зазнають домашнього насильства.

Можна зателефонувати:

безкоштовнона Національну гарячу лінію

з попередження домашнього насильства

за номером: 0-800-500-335 або386 (з мобільного)

             0-432- 60-20-20

        0-800-75-04-75(по Вінницькій області)

для отримання:

-          консультації юриста, психолога,

-          інформації щодо закладів, до яких можна звернутися за місцем проживання по допомогу.

 

Не зволікайте, робіть впевнені кроки до позитивних змін.

Щасливе майбутнє

Вашої родини знаходиться у Ваших руках.