Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію
Центр первинної медико-санітарної допомоги

Новини нашого закладу

08.02.2018р.

ДАЙДЖЕСТ змін в охороні здоров'я № 3, лютий 2018 р.

 

07.02.2018р.

Інформація щодо наявності лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів отриманих за кошти державного та місцевих бюджетів станом на 07.02.2018 року

 

06.02.2018р.

Україну атакує КІР !

    Адміністрація КЗ «Тиврівський РЦПМСД» інформує, що у Тиврівському районі проводяться додаткові заходи з профілактики кору. Відповідно до Наказу ЦПМСД №266 від 29.09.2017року «Про проведення заходів щодо імунізації населення проти кору в Тиврівському районі», віддібрано дітей  вікової групи  від 12 місяців до 8 років 11 місяців 29 днів, які підлягають на першу  дозу вакцини КПК  515 осіб,станом на 31.01.18року щеплено 319 осіб, це 62%. На 2 вакцинацію підлягало 460 дітей даної вікової групи , щеплено 331, це 72%.

   Для захисту від кору необхідно отримати 2 дози вакцини КПК.

    В районі наявна якісна, ефективна та безпечна вакцина КПК проти кору, паротиту та краснухи «Пріорикс», виробництва Глаксо Сміт Кляйн, Бельгія. Станом на 31.01.17р є 272 дози вакцини в усіх кабінетах щеплень.

    Захворювання викликає вірус. Кір надзвичайно заразний,перші симптоми  з’являються через 7-14 днів після зараження, він передається повітряно-крапельним шляхом. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Ускладненнями кору можуть бути отит, сліпота ,пневмонія і енцефаліт (ураження головного мозку),запалення шийних лімфовузлів, ларингіт. Кір може призвести до смерті. Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від захворювання.

     Для того щоб забезпечити популяційний імунітет і наблизити ліквідацію цієї хвороби, щепленням слід охопити понад 95% осіб.

      Нагадаю, що вакцинація проти кору проводиться в два етапи: першу вакцинацію дітки отримують у віці 12 місяців,а ревакцинацію – у 6 років відповідно до календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 11 серпня 2014 року № 551. Діткам які не отримали щеплення у визначені терміни імунізація проводиться із порушенням Календаря профілактичних щеп­лень, тобто за індивідуальним графіком, дотримуючись мінімального інтервалу між щепленнями.

     У Тиврівському районі в другому півріччі 2017року було зафіксовано 3 випадки кору у м.Гнівані-2 випадки   у  с.Красне- 1. Захворіли діти у віці :  3-х років (відмовник від щеплень), 1-місячна дитина та 11місяців, усі діти невакциновані.

    У січні 2018року  в смт. Сутиски захворіло  2 дітей  на кір у одній сім ї, та 1 дитина у Тиврові.

 

До уваги батьків: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу і отримайте безоплатне щеплення якомога швидше.

 

 

30.01.2018 р.

Всесвітній День боротьби проти раку   4 лютого 2018 року

Девіз : Ми можемо. Я можу!

         Рак є однією з провідних причин смерті в усьому світі. У країнах Європейського регіону ВООЗ (включаючи Україну) смертність від онкологічних захворювань стоїть на другому місці після смертності від хвороб системи кровообігу.

         Рак- це хвороба, яка не знає кордонів і буде впливати на всіх нас прямо або

опосередковано під час нашого життя.

        Населення Тиврівського району станом на 01.01.2018 р. складає 42326, чоловіків - 19697, жінок - 22629. Серед усього населення хворих онкозахворюваннями 1090, серед них 537 чоловіків , 553 – жінки. Тобто кожний 32 житель хворий на рак. За 2017 рік вперше захворіла 151 особа, серед них левову частку займають пенсіонери – 99, та жінок захворіло більше ніж чоловіків.

         Соціальна напруженість та низький матеріальний стан населення, на жаль, не дають змогу усім пройти необхідні обстеження та лікування і тому , тільки 104 хворих із 151 змогли вчасно та якісно пролікуватися в Подільському Регіональний Центр Онкології ( бувший Вінницький обласний онкодиспансер), 47 хворих залишилося без належного лікування .

         Кожен рік від раку помирає 8,8 мільйона осіб, з яких 4 мільйони людей вмирають передчасно (у віці від 30 до 69 років). За 2017 рік в районі померло 684 жителі , з них 79 від раку. І що прикро – серед 151, які захворіли у 2017 році,  - 25 вже померли.

         Серед усіх хворих на рак найбільше мають – рак молочної залози -39%, рак легень – 30% , рак шкіри – 21 %.

         РАК вражає не тільки доросле населення , а й дітей та підлітків . В районі 2 дітей та 3 підлітків мають цю хворобу.

Як попередити рак:

1.     Відмовтеся від куріння

2.     Не зловживайте алкоголем

3.     Підтримуйте нормальну вагу тіла

4.     Правильно харчуйтеся

5.     Радійте життю

6.     Правильно засмагайте

7.   Регулярно відвідуйте лікаря.

Головний лікар Приймак В.М.

Лікар акушер-гінеколог Черненко М.І.

 

 

 

17.01.2018 р.

Дайджест змін в охороні здоровя (№ 1 – грудень 2017 р.)

З метою роз’яснення ключових етапів медичної реформи та відповіді на найбільш поширені запитання МОЗ України запускає “Дайджест медичної реформи” – збірник матеріалів, які будуть корисними медичним працівникам та іншим фахівцям сфери охорони здоров’я.

moz0001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

moz0002moz0003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

moz0004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

moz0005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.12.2017р.

ГРИП та його профілактика

Протягом епідсезону 2016-2017 рр. на грип та ГРВІ у Тиврівському районі перехворіло 8871 особа, що становило 20,9% від населення району, в тому числі 4584 дітей віком до 17 р. (56,1%).

 Епідемічний сезон характеризувався середньою інтенсивністю під час якого було зареєстровано   перевищення епідемічних порогових рівнів з 51 тижня 2016 року по 1 тиждень 2017 року. 

В минулому  епідемічному сезоні серед населення району здебільшого циркулювати віруси грипу типу А, парагрипу, РС- та аденовіруси.

За даними   ВООЗ, Українського Центру грипу та ГРВІ  в  епідемічному сезоні 2017-2018років в Україні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 - подібний вірус, A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус та вірус B/Brisbane/60/2008.

            Враховуючи захворюваність населення району під час минулого епідсезону, приймаючи до уваги прогноз ВООЗ пік захворюваності слід очікувати на 51-52 тижні 2017року та 2—4 тижні 2018року. Зараз триває 50 тиждень епідсезону 2017-2018р. рівень захворюваності передепідемічний.

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в районі, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожний шостий мешканець залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.

Основним захистом проти грипу та попередження ускладнень при розвитку захворювання є проведення щеплення проти грипу. Вакцина проти грипу з’явилась в аптечній мережі в Вінницькій області з другої декади листопада , проти сезонного грипу уже встигло  щепитись 69 свідомих мешканців Тиврівського району. Ціна вакцини коливається від 178грн до 210грн.

Отримати консультацію щодо вакцинації можна в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання.При появі симптомів грипу необхідно обов’язково звернутися до лікаря! Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках!

Грип — гостре  інфекційне  вірусне  захворювання дихальних шляхів. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Періодично розповсюджується у вигляді епідемій  та пандемій (захворюваність грипом переважна взимку).У наш час виявлено більш ніж 2000 варіантів вірусу грипу, які розрізняються між собою  антигенним спектром.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями(ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу стає пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до  смерті  хворого.  Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу

 Захворювання на грип розвивається раптово та супроводжуються такими клінічними проявами: озноб, підвищення температури тіла, біль в кінцівках та м'язах тіла, загальне нездужання, кволість, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках — блювота і понос.

Заразитися вірусом грипу можнавід іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів ).
     Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі  може бути протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються - то  до їх зникнення.

Що робити, якщо дитина захворіла на грип ?

 •    при перших ознаках захворювання дитину необхідно покласти у ліжко і викликати лікаря;
 •   - залишити хвору дитину вдома, окрім тих випадків, коли їй потрібна термінова медична допомога. Не відправляти дитину в школу або до дошкільної установи;
 •     хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадському транспорті, дитячих колективах та інших місцях масового перебування людей.
 •   хворого необхідно розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою, виділити йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;
 •    не допускати контакту хворого із здоровими членами сім'ї, окрім тих, хто доглядає за ним;
 •  особа, що доглядає за хворим, повинна носити двошарову марлеву пов'язку або разову маску, яку потрібно міняти кожні 4 години. Після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом;
 •  маска повинна бути або одноразовою, яку після зміни викинути в корзину, або багаторазовою, яку після прання необхідно ретельно прасувати гарячою праскою;
 • проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;
 • щодня робити вологе прибирання приміщень оселі;
 • повітря в приміщеннях повинне бути достатньої вологості;
 •   мати разові носові серветки і корзину для використаних серветок в межах досяжності хворого;
 •   створити хворій дитині комфортні умови. Вкрай важливим є спокій, постільний режим;
 •   якщо у дитини лихоманка, то їй необхідно дати жарознижуючі ліки (препарати парацетамолу або ібупрофену), після цього викликати лікаря;  
 •   до приходу лікаря давати дитині пити багато рідини (вода, сік, морс, компот тощо);
 •  не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки   лікар!

Які ж ознаки захворювання у дитини повинні примусити негайно звернутися за медичною допомогою ?

 • Прискорене або утруднене дихання.
 • Синюшність навкруги рота, інших шкірних покровів.
 • Поява на тілі дитини крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі.
 • Висока температура тіла.
 • Відмова дитини  від пиття.
 • Неможливість розбудити дитину або відсутність її реакції на звертання.
 • Надмірне збудження дитини або поява судом.
 • Поява блювоти, частого рідкого стільця.
 • Скарги дитини на сильний головний біль.
 • Відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.

Як попередити зараження грипом ?

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
- часто провітрювати приміщення;      

             - часто мити руки з милом;

-  прагнутине торкатися очей, носа або рота немитими руками;

-  уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

-  прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу    ж після використання  потрібно викинути;

-   якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів.
Що повинні знати батьки, щоб попередити зараження дітей грипом?

     -  навчитидітей часто мити руки з милом протягом 20 секунд;

     -  навчити дітей кашляти і чхати в серветку або руку;

     -   батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

    -    навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора - два метри;

    -    хворі діти повинні залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи і школи);

    -   утримуватися дітям і батькам від відвідин місць скупчення людей.

 

Не займайтесь самолікуванням! Своєчасно звертайтеся за медичною допомогою до лікаря! Бережіть своє здоров’я та своїх діточок! Будьте здорові!

Помічник лікаря епідеміолога КЗ «Тиврівський РЦПМСД» Мельник Н.А. 

  

25.11.2017 р.

Попередження насильства в сім’ї!

Насильство широко розповсюджено в нашому буденному житті. Воно стало настільки звичним, що ми часто і не вважаємойого насильством. Ми звикли бачити в засобах масової інформації, на телебаченні та в кінотеатрах, на банерах, в мережі Інтернет різного роду насильство. Стали відноситися до нього спокійно і не помічати, навіть дехто став вважати, що це норма.

Насильство є таким же стародавнім, як і саме людство. Племена і народи знищувалися в усі часи, як у стародавні, так і нинішні. Із розвитком цивілізації прояви насильства не лише не зменшилися, а й набули катастрофічних розмірів. Війни, заколоти, революції, страти, терори – страшна правда сьогодення.

За сучасних умов в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, простежуються тенденції до поширення насильницьких дій у сім’ї, на міжособистісному рівні, у стосунках батьків і дітей, чоловіка і жінки.

Насилля в родині руйнує фундамент безпеки самої сім’ї, а також і суспільства. Водночас, саме проблема насильства в сім’ї тісно пов’язана із такими явищами, як бездоглядність та безпритульність дітей, зростання кількості розлучень, формування насильницького менталітету нації, жебракування, втрати загальнолюдських цінностей любові та взаєморозуміння, а також виступає однією з передумов скоєння злочинів у суспільстві.

Аналіз статистичних даних правоохоронних органів з приводу вчинення насильницький дій у сім’ї свідчить про те, що переважна більшість потерпілих – це (у 90% випадків) жінки і неповнолітні діти.

Кожна п’ята жінка, яка має досвід шлюбу, зазнавала насильства у шлюбі з боку чоловіка. При цьому лише кожна третя (32% жертв фізичного та/або сексуального насильства) звертається по допомогу.

У сім’ї можуть бути одночасно декілька видів домашнього насильства і стосується воно всіх членів родини.

В Україні існують закони, які захищають сім’ю від насильства.

Одним із основних таких законів є Закон України «Про попередження насильства в сім’ї». Відповідно до цього Закону, людина має право на захист від домашнього насильства та необхідну допомогу.

Куди звертатися по допомогу?

1.      Правоохоронні органи (міліція). Ви можете викликати міліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Окрім забезпечення Вашого захисту, правоохоронні органи можуть направити особу, яка вчиняє насильство, на проходження спеціальної програми, що допоможе змінити стосунки у сім’ї на краще.

2.      Медичні установи. Якщо Ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, Ви маєте одразу ж звернутися до медичної установи за місцем проживання та зафіксувати фізичні ушкодження. Це у подальшому допоможе Вам притягти кривдника до відповідальності, якщо Ви звернетеся до правоохоронних органів.

3.      Управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Тут приймуть заяву про здійснення у Вашій сім’ї насильства та залучать відповідні органи та служби, у тому числі, за потреби, правоохоронні органи, для надання допомоги Вашій родині.

4.      Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У центрі соціальних служб Ви можете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги і консультації. Вам можуть допомогти налагодити стосунки з партнером, навчитися спілкуватися без насильства. Якщо через ситуацію насильства Вам немає де жити, Вам можуть допомогти вирішити питання з тимчасовим житлом.

5.      Служба у справах дітей. Якщо у Вашій сім’ї є діти, вони так само страждають від насильства або є його свідками. Служба втрутиться у ситуацію та захистить права дитини.

6.      Кризові центри. У таких центрах кваліфіковані юристи та психологи надають юридичну, психологічну та інші види допомоги як потерпілим від насильства, так і особам, котрі вчинили насильство (наприклад, у таких центрах можна пройти спеціальні корекційні програми, які допомагають контролювати агресивну поведінку; по допомогу можна звернутися самостійно або за направленням міліції).

7.      Громадські та релігійні організації. У кожному регіоні є громадські та релігійні організації, які надають юридичні та психологічні консультації особам, які зазнають домашнього насильства.

Можна зателефонувати:

безкоштовнона Національну гарячу лінію

з попередження домашнього насильства

за номером: 0-800-500-335 або386 (з мобільного)

             0-432- 60-20-20

        0-800-75-04-75(по Вінницькій області)

для отримання:

-          консультації юриста, психолога,

-          інформації щодо закладів, до яких можна звернутися за місцем проживання по допомогу.

 

Не зволікайте, робіть впевнені кроки до позитивних змін.

Щасливе майбутнє

Вашої родини знаходиться у Ваших руках.